![](https://netzeroenergy.gr/wp-content/uploads/2020/06/shutterstock_1481292611-1024x683.jpg)
Ψάχνετε για το επόμενο μεγάλο πράγμα;
Το ESG θα είναι το εργαλείο οδικός χάρτης, ο οποίος θα επιτρέψει στους επενδυτές και την κοινωνία ευρύτερα να υποχρεώνουν τις εταιρείες να λογοδοτούν, να διασφαλίζουν ότι τα θέματα που ενδιαφέρουν ολόκληρη την κοινωνία – είτε πρόκειται για κοινωνική δικαιοσύνη, είτε για ανισότητα ή ποικιλομορφία ή ό, τι κι αν είναι – αντικατοπτρίζονται στην πραγματικότητα στις εταιρείες στις οποίες επενδύουμε…You could find more about this article to the website cnbc.com HERE – Author: Lizzy Gurdus